Czy poszewki dekoracyjne to dobry pomysł na prezent?

Czy poszewki dekoracyjne to dobry pomysł na prezent?

Aby odświeżyć wygląd mieszkania nie są potrzebne gruntowne zmiany aranżacyjne. Czasem wystarczy wprowadzić kilka ciekawych i atrakcyjnych detali. Mogą być dopasowane charakterem do już istniejącego wystroju albo zdecydowanie z nim kontrastujące. Każde wnętrze sporo zyska na estetyce i przytulności jeśli na tapczanach, sofach lub fotelach znajdą się poduszki z kolorowymi poszewkami. 

Co do wnętrz w stylu klasycznym?

Tradycyjny salon najlepiej ozdobią poduszki mające poszewki dekoracyjne o stonowanych barwach i niezbyt jaskrawym deseniu. Mogą też być jednokolorowe z minimalistycznymi dodatkami o innej fakturze. Najciekawsze modele to:

– jasna poszewka welurowa z pomponami,

– lśniąca ozdobiona tłoczonymi wzorami,

– beżowa ze złotymi motywami roślinnymi,

– satynowa pikowana,

– welwetowa w kwiaty,

– elegancka czarno-złota.

Powiew egzotyki

Dla miłośników podróży można kupować w prezencie poduszki, w których poszewki dekoracyjne są z ornamentami indiańskimi, hinduskimi, w stylu skandynawskim albo z motywami egzotycznych roślin lub ptaków. Taki podarunek ucieszy właściwie każdego, kto ceni sobie oryginalność. Szczególnie modne są obecnie poszewki dekoracyjne z motywami etnicznymi. Te wzory mają wymiar ponadczasowy, nawiązujący do kultury i tradycji różnych krajów świata. Z całą pewnością znajdą poczesne miejsce w każdym salonie.

Trochę szaleństwa

Spośród wielu modeli wyróżniają się poduszki dekoracyjne z ostro zarysowanymi na poszewkach wzorami geometrycznymi. Mogą to być linie, koła, romby, trójkąty. To dobry pomysł na prezent do wnętrz nowoczesnych, gdzie na ścianach widnieją obrazy abstrakcyjne w podobnym stylu. Ale również w innych aranżacjach może przydać się niebanalny i nieco krzykliwy akcent, który przykuwa wzrok. To oznaka oryginalności i odchodzenia od stereotypów w organizowaniu przestrzeni wizualnej.

Na wyposażenie pokoju dziecięcego

Pokój malucha musi być ciepły, przytulny i bezpieczny. Poduszki rozłożone w kojcu albo na dywanie stwarzają barierę ochronną dla ruchliwego dzieciaka. Za sprawą poszewek dekoracyjnych są też źródłem bodźców wzrokowych i inspiracją do zabawy. W sklepach można znaleźć mnóstwo poszewek z aplikacjami w formie bajkowych postaci, zwierzątek, czy zabawek. Na znajdujące się już w dziecięcym pokoju poduszki warto kupić maluchowi na gwiazdkę nowe poszewki dekoracyjne z widniejącymi na nich obrazkami śnieżynek, Mikołaja, renifera albo bałwanka.

Pokrycia poduszek dla dzieci powinny być wykonane z miękkiej tkaniny i pozbawione elementów możliwych do oderwania. Najlepiej jeśli są wyposażone w zamek błyskawiczny, który ułatwia zdejmowanie do częstego prania.

Share