Jakie poszewki dekoracyjne wybrać do salonu?

Jakie poszewki dekoracyjne wybrać do salonu?

Urządzając salon niezmiernie istotną kwestią jest dbałość o każdy szczegół. Obok podstawowego wyposażenia ogromną rolę w pomieszczeniu odgrywają także odpowiednie dekoracje. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują dekoracyjne poduszki. Tak, nie może ich zabraknąć na żadnym narożniku, sofie, kanapie, czy fotelu! 

Oryginalne poszewki dekoracyjne – jak dopasować je do wnętrza? 

Niby niewielka rzecz, a ma spory wpływ na stylistykę salonu. Wyszukane poszewki dekoracyjne promocja potrafią stworzyć ciepły, kameralny lub też elegancki i dystyngowany klimat w pomieszczeniu. Aranżując ozdobne poduszki na pewno warto:

– dopasowywać ich kolor i wzornictwo do pory roku,

– wybierać tematyczne motywy, na przykład świąteczne,

– kierować się zasadą kontrastu.

Przewidywalne, minimalistyczne wnętrza powoli odchodzą w zapomnienie. Odpoczywając w domu coraz bardziej pragniemy różnorodności i oryginalności. Nie musimy już dostosowywać dekoracyjnych poszewek do zasłon, obrusa, czy też tapicerki siedzisk. Zgodnie z najnowszym trendem, im więcej dzieje się w pomieszczeniu, tym lepiej. Tak, dzisiaj króluje maksymalizm! Dajmy się ponieść takim klimatom. Twórzmy stylizację salonu spontanicznie i zgodnie z tym, co podpowiada nam w danej chwili serce.

Stylowe poszewki dekoracyjne są idealnym sposobem na szybką metamorfozę wnętrza. Wiosną i latem cieszyć się możemy kwiatami, zielenią i pastelowymi barwami. Na jesień i w zimę stwórzmy na kanapie przytulny kącik o ciemniejszej, bardziej kameralnej kolorystyce. Dopasowujmy wzornictwo poszewek do ważnych świąt i innych, rodzinnych okazji. Ktoś uważa, że poduszka nie bardzo pasuje do stylizacji? Ważne, że my sądzimy inaczej i czujemy się w jej obecności doskonale!

Modne wzory i kolory – najbardziej pożądane poszewki dekoracyjne

W tym sezonie szczególnie poszukiwane są poduszki o zróżnicowanej fakturze. Hitem w okresie zimowym są futrzane wstawki, bądź też poszewki w całości stworzone z miękkiego, sztucznego futra. Dekoracyjne pomponiki, złote i srebrne motywy oraz unikalne hafty. Im więcej dzieje się w stylistyce poszewki, tym lepiej. Na Święta Bożego Narodzenia koniecznie trzeba zaopatrzyć się w poszewki z mikołajami, pierniczkowymi ciasteczkami, reniferami, choinkami i śnieżynkami. 

A gdy w nowym roku coraz większymi krokami zacznie zbliżać się wiosna, przywołujmy ją zmianą dekoracji salonu. Niech na narożniku zagoszczą ozdobne poszewki pełne kwiatów. Pastelowe zielenie, żółcienie, subtelny niebieski, pudrowy róż i delikatna biel. W takiej scenerii dużo łatwiej będzie nam oczekiwać na długie i gorące dni. 

Share