Odmiana wnętrza przy pomocy tekstyliów

Odmiana wnętrza przy pomocy tekstyliów

Wiele osób, by być na bieżąco z różnymi modowymi trendami związanym z urządzaniem domów, przegląda porady znanych blogerów, ogląda popularne programy telewizyjne i kupuje branżowe czasopisma. Kiedy zapoznamy się ze wszystkimi nowościami, to sami najchętniej zmienilibyśmy coś w naszym mieszkaniu. Pozostaje więc zastanowić się nad tym, jak zrobić to małym kosztem? Wskazówka może być bardzo prosta. Wystarczy bowiem kupić kilka nowych tekstyliów i gotowe.

Modne rozwiązania

I tak na przykład, jeśli znudził nam się już wygląd naszej sypialni i jeżeli nie chcemy kłaść nowej tapety, malować ścian i kupować nowych mebli, to wystarczy przejrzeć zasoby jakiegoś sklepu internetowego i zamówić z dostawą do domu nowe tekstylia. Jeżeli chodzi o sypialnię, to produktami, które bardzo sprawdzą się w takim wnętrzu, będą poszewki dekoracyjne. Kilka nowych poduszek ułożonych na łóżku, a do tego dopasowane do nich zasłony i nonszalancko rozłożony koc sprawi, że sypialnia nabierze świeżości i nowego wyglądu. Wybór poszewek jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Bez większych problemów kupimy gładkie i jednokolorowe poszewki pasujące do stylu skandynawskiego oraz poszewki dekoracyjne do salonu z różnymi motywami kwiatowymi sprawdzające się w stylu rustykalnym.

Nowe poduszki nie tylko do sypialni

Mając na myśli wybór nowych tekstyliów odmieniających wnętrze, możemy zaszaleć z metamorfozą sypialni, ale nie tylko. W salonie, w jadalni czy nawet w pokoju dziecięcym poszewki dekoracyjne także znajdą swoje zastosowanie. Na które rozwiązania się zdecydować? Jeśli w salonie mamy meble, które są jeszcze w dobrym stanie i jeśli wnętrzu chcemy dodać trochę modnych kolorów, to wystarczy położyć na sofie lub na fotelu kilka nowych poduszek. Ten prosty trik sprawi, że aranżacja zostanie odświeżona, a my małym nakładem finansowym wprowadzimy do wnętrza odrobinę nowości. Taki sam patent możemy zastosować w pokoju dziecięcym. Moda na różne dekoracje szybko przemija, a poszewki z różnymi motywami z bajek możemy często zmieniać.

Zabawa kolorami i strukturami

Jeśli chodzi o sam wybór poszewek dekoracyjnych, to powinno to być uzależnione od stylu, w jakim mamy urządzone dane pomieszczenie. Szarości, czernie i biele sprawdzą się w aranżacjach minimalistycznych. Wybierając jednokolorowe poszewki, możemy zaszaleć z fakturami materiałów. Obok siebie można położyć gładką satynową poduszkę, misiowatą poszewkę oraz poduszkę z jakimś wytłaczanym wzorem. Jeśli lubimy styl eklektyczny to, możemy mieszać nie tylko kolory, ale także wzory poduszek. Mogą mieć one materiały w kratkę, w paski i w kropki.

Share